DIY Nutella & Go

My kids love Nutella & Go. (If you haven’t heard of it, they are basically handi-snacks with Nutella instead of cheese)

But at about $1.50 each they are much too expensive to buy as more than just a treat. But I walways have Nutella in the house..(well almost) I stumbled on some packaged breadsticks at the grocery store today.

IMG_1885

They are good but not quite the same, I think it may be in my head that the breadsticks aren’t small enough. It is also really good on pretzels.

Advertisements

About alwaystimetoprocraftinate

I am a homemaker that loves to start but now always finish project. I have been married 11 years, with 2 children that will both be in school this year.
This entry was posted in Copycat and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s